Spolupracující obviněný v kauze lihové mafie dostal nižší trest | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Spolupracující obviněný v kauze lihové mafie dostal nižší trest

Spolupracující obviněný v kauze lihové mafie dostal nižší trest
Tomáš Březina
• 
ZDROJ: Foto Blesk - Jiří Nováček

ČTK

Nejvyšší soud snížil Tomáši Březinovi trest ze šesti let na 3,5 roku vězení. Jako spolupracující obviněný pomohl rozkrýt takzvanou lihovou mafii, která stát na daních připravila o miliardy korun. Pro zmírnění trestu se právě s ohledem na spolupráci Březiny vyslovovala obhajoba i obžaloba.

Stížnost pro porušení zákona podal ve prospěch Tomáše Březiny také ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO). Nejvyšší soud stížnost dnes projednal spolu s Březinovým dovoláním, výjimečně prováděl také vlastní dokazování. Konkrétně soudce Ivo Kouřil četl zprávy o trestních řízeních, v nichž Březinovo svědectví představuje hlavní důkaz.

V případu s rekordní škodou na daních bylo obžalováno celkem osm mužů, sedm z nich tvořilo podle obžaloby organizovanou skupinu. Nejpřísnější trest dostal Radek Březina, má si odpykat 13 let. Jeho bratr Tomáš Březina jako spolupracující obviněný dostal nejprve čtyři roky vězení, Vrchní soud v Olomouci pak ale trest zvýšil na šest let a zbavil Březinu veškerého majetku. Zpřísnění se nelíbilo ani obhajobě, ani státnímu zastupitelství.

Americký soud schválil převzetí Time Warner společností AT&T

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!