Středočeskou ODS místo Bendla povede Klausův poradce Skopeček | E15.cz

Středočeskou ODS místo Bendla povede Klausův poradce Skopeček

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Šéfem středočeské ODS se stal ekonomický poradce bývalého prezidenta Václava Klause Jan Skopeček, který nyní vede krajský kontrolní výbor a je radním i zastupitelem v Hořovicích na Berounsku. Na předsedu strany, jehož budou občanští demokraté volit na lednovém kongresu, středočeská ODS nominovala exministra školství Petra Fialu.

Skopeček ve funkci předsedy vlivné středočeské ODS nahradil poslance a bývalého ministra Petra Bendla, který stál v čele krajské organizace od roku 2007.

Delegáti dnešního regionálního sněmu v Mladé Boleslavi Skopečka zvolili hned v prvním kole hlasování, kde porazil mladoboleslavského primátora Raduana Nwelatiho a starostu Bystřice na Benešovsku Daniela Štěpánka. Bendl už na post předsedy počtvrté v řadě nekandidoval.

Nový šéf středočeské ODS prý na post kandidoval s ambicí, aby pomohl straně stát se opět nejsilnějším pravicovým uskupením na české politické scéně. Zaměřit se chce hlavně na komunální volby příští rok na podzim. „To budou volby, které budou rozhodovat o dalším bytí a nebytí občanských demokratů,“ řekl ČTK Skopeček.

Místopředsedy se stali krajský zastupitel Tomáš Havlíček, náměstek ministra životního prostředí a kladenský zastupitel Vojtěch Munzar, starosta Českého Brodu Jakub Nekolný, starosta Dobřichovic u Prahy Michael Pánek a sedlčanský zastupitel Václav Calta.

Středočeská ODS také navrhovala kandidáty do celostátního vedení strany, o němž se rozhodne na kongresu. Na post prvního místopředsedy nebude nominovat nikoho, o další pozici místopředsedy bude usilovat starosta Líbeznic u Prahy a někdejší mluvčí vlády nebo kraje Martin Kupka. O kandidátech do výkonné rady ODS rozhodoval regionální sněm ještě v odpoledních hodinách.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video