TOP 09 a ODS odmítly širokou koalici, chtějí odchod primátorky | E15.cz

TOP 09 a ODS odmítly širokou koalici, chtějí odchod primátorky

TOP 09 a ODS odmítly širokou koalici, chtějí odchod primátorky
Zasedání pražských zastupitelů
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Zástupci pražské TOP 09 a ODS na dnešní schůzce odmítli návrh ANO a ČSSD na vytvoření široké koalice. Trojkoalice se o nabídce musí ještě poradit. TOP 09 zároveň vyzvala primátorku k rezignaci. K výzvě se připojila i ODS.

„Přišli jsme na návštěvu, abychom si vyposlechli, co nám ANO a ČSSD chtějí říct. Naše odpověď je, že máme svůj projekt a směřujeme k novému řešení, ve kterém nebude primátorka, která je symbolem neúspěšné koalice,“ uvedl předseda zastupitelů za TOP 09 Václav Novotný. „Podle našeho hlubokého přesvědčení by měla primátorka rezignovat,“ doplnil.

Slova Novotného potvrdila i předsedkyně zastupitelů za ODS Alexandra Udženija. Trojkoalice se kvůli tomu sejde ve čtvrtek ráno. „ANO a ČSSD nám nabídly možnost paralelního jednání o širší koalici. Jejich taktikou je nahlodat stávající koaliční jednání a ukázat, že jsou i další možnosti,“ řekl za Trojkoalici předseda pražských zelených Ondřej Mirovský.

Podle jeho názoru není vhodné jednat o dvou variantách najednou. „Za mě je prioritou rozběhlé jednání o menšinové koalici,“ doplnil.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!