ÚOHS znovu uložil pokutu 300 tisíc korun státnímu podniku Lesy ČR | E15.cz

ÚOHS znovu uložil pokutu 300 tisíc korun státnímu podniku Lesy ČR

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj znovu uložil pokutu 300 tisíc korun státnímu podniku Lesy ČR za údajné chyby při výběru dodavatele kancelářského materiálu. Rozhodnutí je pravomocné, vyplývá z informací na webu ÚOHS.

Antimonopolní úřad se zakázkou z roku 2009 zabýval opakovaně. Jeho původní rozhodnutí před dvěma lety zrušil Krajský soud v Brně.

ÚOHS vadilo, že přestože cena zakázky v ročním objemu činila kolem deseti milionů korun, musely mít firmy, které se o tendr ucházely, roční obrat desetinásobně vyšší. Podle antimonopolního úřadu to neodpovídalo druhu, rozsahu a složitosti zakázky.

Spor o kritérium

Státní podnik v minulosti s verdikty úřadu nesouhlasil a tvrdil, že tendr byl plně v souladu s platnými právními předpisy. Lesy ČR příslušné kvalifikační kritérium zdůvodňovaly zejména skutečností, že požadují dodávky pro svých přibližně 100 organizačních jednotek. Dodavatel tedy musí být schopen v krátké době dodat významné množství kancelářského materiálu pro více organizačních jednotek najednou.

Případem se zabýval jak Krajský soud v Brně, tak následně i Nejvyšší správní soud. ÚOHS musel nyní přihlédnout k jejich právním názorům a svoje nové rozhodnutí doplnit. Pokutu ale ponechal stejně vysokou.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video