Úřady práce nesmějí používat nový systém k výplatě dávek | E15.cz

Úřady práce nesmějí používat nový systém k výplatě dávek

Úřad práce
Úřad práce
• 
ZDROJ: Sedmicka

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Úřady práce nesmějí už od středy používat systém pro vyplácení dávek, který mají od loňského ledna a který ministerstvo práce nepořídilo v tendru. Zakázal jim to antimonopolní úřad.

Resort se chce vrátit k původnímu systému. S dodavatelem chce uzavřít novou smlouvu na zajištění agendy, a to hned v pátek. Vyplývá to z vyjádření mluvčího ministerstva práce Petra Sulka. Podle mluvčí úřadu práce Kateřiny Beránkové není vyplácení pomoci od státu ohroženo, protože prosincové dávky jsou již vyřízeny a odeslány.

Systém zavedlo ministerstvo práce pod vedením svého tehdejšího šéfa Jaromíra Drábka (TOP 09). Nepořídilo ho ve výběrovém řízení, ale připojilo se k rámcové smlouvě ministerstva vnitra se společností Fujitsu Technology Solutions.

Výplaty nemají být ohroženy

Podle antimonopolního úřadu tak resorty porušily zákon o veřejných zakázkách, vnitru dal půlmilionovou pokutu a zakázal systém používat. Úřady práce s ním nesmí pracovat s okamžitou platností od doručení rozhodnutí.

Sulek řekl, že stanovisko Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže ministerstvo práce obdrželo ve středu. Smlouvu se společností Vítkovice IT Solutions, která je podle mluvčího hlavním subdodavatelem firmy Fujitsu, se chystá resort podepsat v pátek.

Mluvčí úřadu práce Kateřina Beránková uvedla, že by to vyplácení příspěvků a podpor od státu nijak nemělo ohrozit. „Výplaty dávek za tento měsíc jsou vyřízené. V prosinci jsme odeslali všechny dávky, které jsme měli odeslat. Nyní čekáme na pokyn z ministerstva práce, jak máme dál postupovat,“ uvedla Beránková.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video