V nemocnici, které šéfuje senátor Dryml, zasahovala policie | E15.cz

V nemocnici, které šéfuje senátor Dryml, zasahovala policie

Policie ČR
Policie ČR
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V soukromé Česko-německé horské nemocnici ve Vrchlabí na Trutnovsku v sobotu ráno zasahovala policie, která se zaměřila na zdravotní dokumentaci. Ředitel nemocnice a senátor Vladimír Dryml (SPOZ), zásah označil za absolutně nepřiměřený a žádá inspekci, aby postup detektivů prošetřila. Zároveň naznačil, že by mohlo jít o politický útok.

Na místě zasahovali trutnovští kriminalisté. „Opatření jsme provedli na základě oznámení fyzické osoby o náhlém úmrtí ve vrchlabské nemocnici,“ uvedl Čížkovský. Bližší informace policie k případu policie s ohledem na pokračující vyšetřování nebude zveřejňovat.

Dryml v prohlášení uvedl, že odmítá účelové tvrzení policie a soudkyně, že je důvodné podezření, že zdravotní dokumentace, která slouží zároveň jako finanční doklad pro zdravotní pojišťovny, mohla být zničena.

Ředitel a senátor také uvedl, že došlo k násilnému vniknutí na zdravotnické pracoviště nemocnice v době podávání snídaní a léků diabetikům. „Tím policisté ohrozili zdraví pacientů,“ uvedl Dryml. Považuje za zcela nepřípustné vyžadování zdravotní dokumentace od nepříslušných osob a zastrašování zdravotnického personálu ze strany policie.

Podle Drymla možná jde i o politický útok ze strany policie a justice. „Opakovaně jsem žádal o přezkoumání úředních postupů policie a justice v případě zásahu na Vojenském obranném zpravodajství a Úřadu vlády ČR,“ uvedl Dryml, který po poradě s právníky nemocnice zváží právní kroky proti soudkyni trutnovského soudu a především proti zasahujícím policistům.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video