V Rathově domě se našlo 10 milionů, prý úspory jeho otce | E15.cz

V Rathově domě se našlo 10 milionů, prý úspory jeho otce

Rath tam byl dopraven z vazební věznice v Litoměřicích.
Rath tam byl dopraven z vazební věznice v Litoměřicích.
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Share on Facebook Messenger
Při razii v hostivickém domě bývalého středočeského hejtmana a poslance ČSSD Davida Ratha se podle dnešních Lidových novin našlo minimálně dalších deset milionů korun. Rathův 81letý otec Ratmír věří, že nalezené miliony nemohou jeho synovi přitížit. Bez potíží prý doloží, že jde o jeho legální úspory z 90. let, kdy pracoval jako konzultant v Kataru a byl 'královsky placen'.

Ratmír Rath měl peníze podle svých slov připravené na koupi domečku v Hostivici, o které uvažoval před třemi lety kvůli pocitu opuštěnosti po smrti manželky. Poté, co z koupě sešlo, celoživotní úspory svěřil synovi. O to, jak s nimi naloží, se prý příliš nestaral. Věděl pouze, že je uložil v domě do „nějaké skrýše“.

„Když jsem chtěl před třemi lety kupovat dům, tak jsem tam převedl peníze. Ale kdybyste mě zabil, tak nevím přesně kolik. Cena baráčků byla kolem deseti, tak takhle nějak tam asi ty peníze byly připravené,“ řekl otec Davida Ratha Ratmír Rath.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.