Ve středních Čechách vzniká čtyřkoalice ANO, STAN, TOP 09 a ODS | E15.cz

Ve středních Čechách vzniká čtyřkoalice ANO, STAN, TOP 09 a ODS

ČTK

Ve středních Čechách se rodí čtyřkoalice ANO, STAN, TOP 09 a ODS. Vítězné ANO má mít v krajské radě čtyři zástupce včetně hejtmana, STAN také čtyři, ODS dva a TOP 09 jednoho. Novinářům to po jednání ve Sněmovně řekla jednička na kandidátce ANO Jaroslava Jermanová. Dodala, že hejtmankou by měla být ona jako lídr vítězného hnutí. Návrh ANO musejí ostatní ještě projednat ve svých stranických orgánech.

Případná koalice ANO, STAN, TOP 09 a ODS by měla v pětašedesátičlenném zastupitelstvu 46 mandátů. "Budu se snažit postavit koaliční vládu, která bude velmi stabilní," uvedla Jermanová.

O vytvoření koalice ve středních Čechách dosud jednaly ANO, STAN a TOP 09, Jermanová ale na dnešní schůzku přizvala ODS. Lídr TOP 09 Petr Tiso uvedl, že se zásadně změnily některé již dojednané podmínky možné spolupráce. Podle něj se původně počítalo s tím, že hejtmanem bude lídr STAN Vít Rakušan, což bylo pro TOP 09 akceptovatelné. "Potřebuji stanovisko krajské organizace TOP 09, zda máme pokračovat, nebo ne," dodal. Podobné jednání čeká také hnutí STAN.

Vítězné ANO má v novém krajském zastupitelstvu 16 křesel a STAN o jedno méně. ČSSD získala 11 mandátů, ODS deset, komunisté osm a TOP 09 pět.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.