Radovan Vítek vydělal, zisk CPI během pandemie rostl | E15.cz

Vítek během pandemie vydělal. Zisk CPI vzrostl o 16 procent

ČTK

Share on Facebook Messenger
Vstoupit do diskuze
0

Provozní zisk EBITDA realitní skupiny CPI Property Group, kterou ovládá miliardář Radovan Vítek, loni meziročně vzrostl o 15,9 procenta na 338 milionů eur (8,8 miliardy korun). Tržby klesly o 7,3 procenta na 623 milionů eur (16,3 miliardy korun). Čistý příjem z obchodních činností stagnoval na 344 milionech eur (devět miliard korun). 

"Svou diverzifikací bylo portfolio skupiny dobře připravené na situaci, jakou s sebou přinesla pandemie onemocnění COVID-19. Skupina dosáhla dalšího růstu portfolia a příjmů z nájemného. Dokázala rovněž udržet vysokou úroveň výběru nájemného a stabilní ocenění svých aktiv,“ uvedl generální ředitel CPI Property Group Martin Němeček.

CPI Property Group má sídlo v Lucembursku a její akcie jsou obchodované na frankfurtské burze. Vlastní nemovitosti v Česku, Maďarsku, Polsku, na Slovensku, v Chorvatsku, Švýcarsku, Francii, Rumunsku, Rusku a Británii.

Vítek vlastní v CPI Property Group 87,8 procenta. Podle časopisu Forbes je jedním z osmi českých dolarových miliardářů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.