Vláda schválila strategii správy rádiového spektra, frekvence nezpoplatnila | E15.cz

Vláda schválila strategii správy rádiového spektra, frekvence nezpoplatnila

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Martin Siebert, Euro

ČTK

Share on Facebook Messenger
Vláda schválila strategii správy rádiového spektra. Dokument počítá s opatřeními k podpoře a rozvoji vysokorychlostního přístupu k internetu, včetně dalších aplikací poskytovaných pevnými i mobilními sítěmi.

Strategii, která stanovuje způsob dalšího využití jednotlivých frekvenčních pásem, vypracoval ČTÚ loni na podzim a předal jí ministerstvu průmyslu a obchodu. To zvažovalo, že do dokumentu zakomponuje zpoplatnění některých dosud volných kmitočtů. Ve finální verzi ale záměr není.

„ČTÚ při zpracování této strategie, která je první v historii úřadu, nastínil střednědobý výhled, kam má nakládání s rádiovým spektrem směřovat. Jsme rádi, že vláda tuto vizi úřadu sdílí,“ uvedl předseda ČTÚ Jaromír Novák. Navržené kroky podle Nováka povedou především k rozšíření dostupnosti dalších částí rádiového spektra pro vysokorychlostní internet, a to pro jeho licencované i bezlicenční využití širokopásmovými přístupovými sítěmi.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.