Vlak Leo Express v Přerově nedobrzdil, zranilo se 15 lidí | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Vlak Leo Express v Přerově nedobrzdil, zranilo se 15 lidí

ČTK

Na nádraží v Přerově zřejmě kvůli indispozici strojvedoucího narazil dnes ráno vlak Leo Express do zarážedla na konci koleje. Při nárazu popadali ve vozech lidé. Na místě bylo včetně strojvedoucího 15 zraněných. Ve většině případů šlo o lehčí zranění, dva cestující odvezli záchranáři do olomoucké nemocnice.

Nehoda se stala v 05:54, kdy na přerovské nádraží přijížděl vlak Leo Express jedoucí ze Starého Města u Uherského Hradiště. V Přerově měl vlak končit. "Došlo k projetí návěstidla zakazujícím jízdu. Vlak poté narazil do zarážedla na konci koleje. Okolnosti zatím nevíme, kolegové jsou na místě, bližší informace bychom měli znát během dne," řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Podle mluvčího záchranné služby a hasičů Zdeňka Hošáka se strojvedoucímu, který dojížděl vlakem na nádraží, udělalo nevolno. Je jedním ze zraněných, uvedl mluvčí.

Leo Express chce v Česku zavést létající taxi. Je to svatý grál, říká šéf firmy

Při prudkém nárazu popadali ve vozech vlaku cestující. Záchranáři na místě ošetřili dohromady 15 lidí. "Kromě dvou lidí byli všichni převezeni do přerovské nemocnice. Většinou šlo o lehká zranění, měli jsme však i podezření na zranění čelisti a jedno středně těžké poranění nohy," doplnil Hošák.

Na místě hasiči zasahovali také se speciálním zdravotnickým přívěsem.

Škoda při dnešní ranní nehodě vlaku na nádraží v Přerově, který narazil do zarážedla, je odhadována až na 20 milionů korun.


Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!