Vzniká supertým pro boj s daňovými podvody, zaměří se hlavně na úniky DPH | e15.cz

Vzniká supertým pro boj s daňovými podvody, zaměří se hlavně na úniky DPH

Daňové přiznání (ilustrační foto)
Daňové přiznání (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: Anna Vackova, E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Resorty vnitra a financí sestavují speciální skupinu pro boj s daňovými úniky. Měl by to být stálý tým, který by byl schopen rychle a účinně zasáhnout zejména v případech neodvedení daně z přidané hodnoty a daně spotřební. Například právě na DPH stát ročně tratí přes 30 miliard korun.

Podle České televize by ve skupině měli pracovat úředníci finanční správy, policisté a celníci, jimž by informace dodával analytický útvar ministerstva financí.

„Ti lidé by společně koordinovali postupy a zároveň někde, kde k tomu mají zákonnou možnost, sami prováděli ty úkony, které jsou potřebné v podstatě k zamezení daňového úniku,“ řekl televizi generální ředitel Generálního finančního ředitelství Jan Knížek.

Oporu v zákonech už podle ČT taková skupina má. Kolik by v ní mělo působit lidí, není jasné, mluví se ale o desítkách. V týmu by prý mohl být například bývalý šéf protikorupční policie Tomáš Martinec.

Skupina mohla naplno pracovat do půl roka, nyní ale záleží na tom, jak se k myšlence postaví noví ministři financí a vnitra. Pracovní název je Národní daňová kriminální agentura.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery