VZP chce zprůhlednit systém veřejných zakázek | E15.cz

VZP chce zprůhlednit systém veřejných zakázek

Zdeněk Kabátek
Zdeněk Kabátek
• 
ZDROJ: E15 Anna Vackova

Marcela Alföldi Šperkerová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Změnu organizační struktury centrály Všeobecné zdravotní pojišťovny dnes jejímu řediteli Zdeňkovi Kabátkovi schválila správní rada.

Cílem připravované změny je centralizovat právní agendy, nastavit jasné kompentence a odpovědnost a zprůhlednit systém zadávání veřejných zakázek. Ten dosud spadal do kompetence kanceláře ředitele, který bude zrušen. Jeho ředitel Stanislav Trojan v pojišťovně končí. „Ostatní lidé z tohoto útvaru budou přesunuti do jiných pozic,“ upřesnil Kabátek. Stejně tak končí Úsek pojistného a správy pohledávek a naopak nově vzniká Úsek právní, pod nějž bude spadat nový odbor veřejných zakázek. Šéf nového právního úseku bude vybrán do konce tohoto týdne.

Organizační změny jsou reakcí na loňskou kontrolu ministerstva zdravotnictví, která prověřovala ve fondu prevence obchody za 1,2 miliardy korun a další více než dvoumiliardové toky peněz mezi VZP a společností IZIP. Z výsledků kontroly prý vyplývá, že pojišťovna nehospodárně nakládala se stovkami milionů korun.

Kabátek také dostal od správní rady mandát, ať dořeší majetkové vztahy se společností IZIP, která VZP provozuje portál a v minulosti pro ni připravovala projekt elektronických zdravotních knížek. „Možnosti jsou jen dvě: buď převezmeme veškerá aktiva pod křídla pojišťovny, nebo zcela ukončíme současný vztah,“ upřesnil ředitel. Jednání chce začít okamžitě. Popis obou variant včetně ekonomického vyhodnocení má připravit na příští správní radu, která rozhodne o konečném způsobu.

Autor: Marcela Alföldi Šperkerová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video