VZP definitivně opouští projekt IZIP, chystá vlastní portál | E15.cz

VZP definitivně opouští projekt IZIP, chystá vlastní portál

VZP definitivně opouští projekt IZIP, chystá vlastní portál
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Euro Tomáš Novák

ČTK
pav

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) definitivně ukončila vyjednávání s firmou IZIP, místo toho si zajistí portál pro elektronickou komunikaci sama. Píší to dnešní Lidové noviny (LN).

Portál potřebuje VZP ke komunikaci s lékaři, pojištěnci a plátci pojistného. Tendr na systém chce vypsat zhruba za měsíc, nový portál by mohla mít do konce roku. Stávající projekt IZIP, který vedle portálu zahrnuje elektronické zdravotní knížky, byl často kritizován kvůli vysokým nákladům, dokonce se jím zabývá policie.

VZP má nyní 51 procent akcií IZIP. Správní rada pojišťovny loni odsouhlasila, že VZP buď koupí zbylé akcie od menšinového vlastníka, aby měla 100 procent podniku, nebo z projektu odejde, a vypíše výběrové řízení na nový portál. „Menšinový vlastník nereagoval na výzvu k jednání. Dne 27. ledna proto skutečně navrhnu správní radě, abychom šli cestou otevřeného výběrového řízení. Zajistíme si portál sami,“ řekl nyní LN ředitel VZP Zdeněk Kabátek. Vyjádření šéfa IZIP Jiřího Paška se LN získat nepodařilo.

Projekt IZIP za deset let přišel VZP zhruba na 1,7 miliardy korun. Elektronické zdravotní knížky, které jsou jeho součástí, mají pozastavenou činnost, nové zápisy do nich lékaři nevkládají. V souvislosti s elektronickými knížkami policie loni obvinila dva lidi z pletich při veřejné soutěži. Podle médií stíhá policie šéfa IZIP Paška a bývalého ředitele VZP Pavla Horáka.

Autor: ČTK, pav
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud