VZP si pořídí nový informační systém za stovky milionů korun | E15.cz

VZP si pořídí nový informační systém za stovky milionů korun

ČTK

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) chce v příštích čtyřech letech vybudovat nový informační systém. Investice, s kterou dnes souhlasila správní rada VZP, bude stát stovky milionů korun. Podle zástupců pojišťovny je současný systém zastaralý.

Předseda správní rady Jiří Běhounek (za ČSSD) řekl, že VZP systém vybuduje vlastními silami. "Jde o to, aby byl systém mnohem otevřenější, mohly se soutěžit jednotlivé moduly a aby se umožnilo zapojení více firem. Současný systém nám to neumožňuje," uvedl Běhounek.

"Nechceme se dostat do konkurenční nevýhody tím, že nebudeme mít moderní systém podporující všechny legislativní i obecné směry v poskytování zdravotních služeb a pojišťovnictví," zdůvodnil záměr ředitel VZP Zdeněk Kabátek. Podle něj se dřívější náklady na údržbu a rozvoj současného systému pohybovaly kolem 500 milionů korun za rok.

Na dotaz, kolik bude stát vytvoření nového systému, uvedl: "Ta částka by se měla pohybovat kolem 700 až 800 milionů korun nad náklady, které by bylo nutno realizovat do systému stávajícího."

 

Autor: ČTK
 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!