Za pět vozů na vyprošťování Pandurů dá armáda 191 milionů | E15.cz

Za pět vozů na vyprošťování Pandurů dá armáda 191 milionů

Za pět vozů na vyprošťování Pandurů dá armáda 191 milionů
Pandur pro českou armádu
• 
ZDROJ: E15

ČTK

Armáda si plánuje pořídit vyprošťovací vozidla, která by pomáhala třeba při nehodách obrněnců Pandur. Zakázka, kterou ministerstvo obrany vypsalo na konci září, má předpokládanou hodnotu 191 milionů korun. Vyplývá to z informací zveřejněných ve věstníku veřejných zakázek a odpovědí ministerstva obrany.

Rezort plánuje pořídit pět vozidel, zájemci o zakázku se do ní mohou přihlásit do 30. října. „Jedná se o speciální těžká takzvaná vyprošťovací vozidla, která jsou určená k přímé logistické a technické podpoře jednotek armády České republiky vybavených kolovými obrněnými transportéry Pandur a ostatními druhy vojenské techniky,“ sdělila ČTK Jana Zechmeisterová z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Vozidla mají podle ní být používána v polních podmínkách nebo při vedení bojů. „Zejména při vyprošťování, odtahu, údržbě, polních opravách a při technické pomoci,“ dodala.

Zakázka bude mít podle předpokladů rezortu hodnotu 191 milionů korun bez DPH. V minulosti přitom ministerstvo zvažovalo nákup 11 těchto vozidel Tatra za 600 milionů korun od šternberského Vojenského opravárenského podniku. Cena byla kritizována jako přemrštěná. Podle Zechmeisterové nebyla tato zakázka v minulosti vůbec vyhlášena a počet pořizovaných vozidel byl nakonec přehodnocen.

Autor: ČTK
 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!