Zakázku na svoz odpadů v Praze získaly AVE CZ a Pražské služby | E15.cz

Zakázku na svoz odpadů v Praze získaly AVE CZ a Pražské služby

svoz odpadu
svoz odpadu
• 
ZDROJ: e15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zakázku na desetiletý svoz odpadu v Praze získalo konsorcium Pražské odpady 2016-2025, které tvoří Pražské služby (PSAS) a svozová firma AVE CZ. Svoz vyjde město na 1,196 miliardy korun ročně. O rozhodnutí radních na mimořádném jednání informovala radní Jana Plamínková (STAN/Trojkoalice). Svoz odpadu v posledních letech Praha řešila přidělením zakázky přímo PSAS.

„Nyní doufám, že Praha bude mít problém se svozem odpadu na deset let dopředu vyřešen. Po dlouhých šesti jednacích řízení bez uveřejnění došlo k otevřenému výběrovému řízení,“ řekla Plamínková. Konsorcium tvoří kromě PSAS, jejichž majoritním vlastníkem je hlavní město, také svozová firma AVE CZ podnikatele Daniela Křetínského.

Dnes také začala čtrnáctidenní lhůta, v které mohou být k projednání tendru podány námitky. Pokud žádné nebudou, Praha následně s konsorciem podepíše smlouvu. Do tendru se přihlásila, kromě vítězného konsorcia, rovněž firma FCC. Podle Plamínkové prý ale společnost nechce proti výsledku soutěže podávat stížnost k antimonopolnímu úřadu či se jinak odvolávat.

Svoz odpadu nyní v Praze zajišťují PSAS. Jejich většinovým vlastníkem je Praha, menšinovým pak firma AVE CZ. Praha se v minulosti neúspěšně pokusila minoritní podíl získat. Zda v této snaze bude pokračovat, není rozhodnuto. „Vzhledem k tomu, že máme vysoutěženo, tak osobně si myslím, že tato politická reprezentace se tím zabývat nebude. Je to ale můj soukromý názor,“ řekla Plamínková.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video