Zeman odmítl jmenovat Veselého předsedou ústeckého soudu | E15.cz

Zeman odmítl jmenovat Veselého předsedou ústeckého soudu

Prezident Miloš Zeman
Prezident Miloš Zeman
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Prezident Miloš Zeman odmítl návrh ministryně spravedlnosti Heleny Válkové na jmenování Jana Veselého předsedou Krajského soudu v Ústí nad Labem. Důvodem odmítnutí jsou podle mluvčího Jiřího Ovčáčka Veselého nedostatečné pracovní výsledky a to, že jím řízený mělnický soud dlouhodobě obsazuje poslední místa v hodnocení kvality.

Zeman prý zohlednil i negativní stanovisko Soudcovské unie. Mluvčí doplnil, že prezident se otázkou zabýval ve středu a své rozhodnutí již odeslal ministryni Válkové.

Zeman zároveň odsouhlasil druhého navrženého kandidáta na předsedu krajského soudu - Milana Bořka, který by měl od října šéfovat Krajskému soudu v Brně. Bořkovu nominaci bude v pondělí projednávat vláda, která se chtěla na schůzi zabývat i návrhem na jmenování Veselého.

Kontroverzní vítězství

Veselý působí v justici od roku 1997, kdy nastoupil jako justiční čekatel Krajského obchodního soudu v Praze. V roce 2000 byl jmenován do funkce soudce a přidělen k Okresnímu soudu v Mělníku, který vede od března 2008.

Jeho vítězství ve výběrovém řízení ministerstva spravedlnosti na předsedu ústeckého krajského soudu provázely kontroverze. Proti jeho jmenování se postavila soudcovská rada ústeckého soudu, a Válková proto s návrhem na jeho jmenování váhala. Rada upozornila mimo jiné na to, že Veselý nemá praxi u krajského soudu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.