Zeman se oficiálně stal jedním z nás, reaguje člen Ztohoven na prezidentův happening | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Zeman se oficiálně stal jedním z nás, reaguje člen Ztohoven na prezidentův happening

vaj

Tisková konference prezidenta Miloše Zemana, kde spálil obří červené trenýrky, vyvolala ohlasy v Česku i cizině. Nemohla neuniknout pozornosti ani původních majitelů rekvizity, která na Pražském hradě na krátkou dobu nahradila prezidentskou standartu. „Miloš Zeman se oficiálně stal jedním z nás," uvedl člen umělecké skupiny Ztohoven a spoluzakladatel Paralení Polis Pavol Lupták na odlehčení průběhu blockchainové konference Block Stars. 

"Vůbec jsme nevěděli, jak na jeho vystoupení jinak zareagovat. Stal se z něho surrealista, který pálí majetek, respektive umělecké předměty v milionové hodnotě. De facto jde přitom o majetek daňových poplatníků,“ dodal Lupták.

Prezidentovo vystoupení se mezitím stalo terčem řady vtipů kolujícím po sociálních sítích. Informovala o něm i zahraniční média, například  britská BBC s titulkem „český prezident svolal tiskovou konferenci kvůli pálení spodního prádla“.

Vyšší mzdy jsou nesmysl, Češi si je nezaslouží, řekl exprezident Klaus

 Miloš Zeman v rámci čtvrtečního „happeningu“ na Pražském hradě na venkovním ohništi spálil červené trenky, které v roce 2015 nad Hradem vyvěsili místo standarty členové skupiny Ztohoven. Podle Zemana je jeho kancelář zakoupila za korunu od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Zeman novinářům řekl, že politika by se měla dělat na základě výměny argumentů, nikoli na základě spodního prádla. Podotkl, že čas spodního prádla v politice skončil. "Abych tento názor dokumentoval, rozhodl jsem se, že červené trenýrky, které jsme za jednu korunu zakoupili od úřadu pro správu věcí majetkových, spálíme," řekl Zeman. Akce se uskutečnila u rybníka v Lumbeho zahradě v areálu Pražského hradu.

Prezident Zeman řešil s Babišem a šéfem ČEZ budoucnost energetiky
Kronika ohlášené smrti. Podívejte se do nitra posledního jezdícího „žabotlamu“
Oblíbenou posázavskou stezku má přetnout dálniční most. Podívejte se, co ŘSD chystá
Čezeta posiluje výrobu elektroskútrů. Od investorů na to dostala miliony korun
„Koupím si, co budu chtít.“ Uplynuly tři roky od průlomového interview s Babišem
Komentář Jana Vávry: Bitcoinem proti komunismu

Autor: vaj
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!