Ztrátu mandátu vyřeší až novela | E15.cz

Ztrátu mandátu vyřeší až novela

David Rath odjíždí od soudu, který rozhodl o uvalení vazby
David Rath odjíždí od soudu, který rozhodl o uvalení vazby
• 
ZDROJ: ctk

tto

Share on Facebook Messenger
Teprve po přijetí aktuálního senátního návrhu na zrušení celoživotní imunity zákonodárců bude řešena problematika úplné ztráty jejich voleného mandátu. Tato navazující novela by podle senátorů Soni Paukrtové (TOP 09) a Miroslava Antla (ČSSD) rovněž upravila otázku výkonu mandátu zákonodárce, který je ve vazbě.

Což je právě aktuální v případu vězněného Davida Ratha, který čelí obvinění z přijetí úplatku. „Tohle v ústavě chybí,“ tvrdí Paukrtová.

„Poslanec či senátor, který bude pravomocně odsouzen za úmyslný trestný čin nebo k nepodmíněnému trestu odnětí svobody, by měl automaticky přijít o mandát,“ charakterizuje příští změnu Antl.

Novela bude podle Paukrtové předložena už dnes, aby ji Senát mohl projednat na červnové schůzi. Senátoři se chtějí zasadit, aby při schvalování byli i ti její zastánci, kteří při dubnovém hlasování o téměř totožné poslanecké předloze chyběli, a tím znemožnili její přijetí.

Autor: tto

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.