52

fotografií

Nejluxusnější vlaky světa: V Blue Train i s komorníkem

V

Vzduchotěsná kupé s vlastní vanou, interiér v koloniálním stylu z těch nejdražších komponentů, restaurační vozy na úrovni a dokonce vlastní osobní „komorník“. Ne nadarmo se jihoafrickému luxusnímu osobnímu vlaku Blue Train říká pojízdný pětihvězdičkový hotel. Slavný Blue Train dvakrát týdně ukazuje krásy jižní Afriky a třídenní zážitek v nejluxusnějším kupé vyjde dva pasažéry na přibližně 100 tisíc korun.

Blue Train jezdí rychlostí až 90 km/h na 1600 kilometrů dlouhé lince mezi Pretorií a Kapským městem, takže pasažéři mají možnost během několikadenní cesty objevit skoro celou Jihoafrickou republiku. Spojení funguje už od roku 1923 a jeho operátoři se chlubí, že mezi spokojenými zákazníky byla za tu dobu i řada králů a prezidentů. A když se podívate na snímky z interiéru, tak se ani nelze divit, že je Blue Train považován za jeden z nejluxusnějších vlaků světa.

Podívejte se v galerii, jak vypadá luxus na železnici:

Jediný soukromý Boeing 787 Dreamliner: Úplně jiný požitek z letu pro miliardáře
Boeing 787 Dreamliner s kapacitou 240 až 336 pasažérů patří k nejběžnějším dopravním letadlům, které se z hlediska komfortu cestujících nijak zvlášť neliší od konkurence. Existuje však i ve speciální úpravě pro vyvolené, o níž si většina lidí může nechat jen zdát. Nahlédněte s námi do útrob jediného soukromého Dreamlineru, kterým miliardáři brázdí nebe nad námi.

Související články