5

fotografií

Tiffany & Co. představuje první zásnubní prsteny pro muže

S

Společnost Tiffany & Co. představuje velkou novinku: The Charles Tiffany Setting - první zásnubní prsten pro muže, na němž září výrazný solitérní diamant. Prsten nese jméno podle zakladatele značky Charlese Lewise Tiffanyho, který v roce 1886 představil první dámský zásnubní prsten se solitérním diamantem.

První zásnubní prsteny Tiffany pro muže jsou moderní a odvážnou variantou tradičních snubních kroužků. Připomínají pečetní prsten, a jejich platinový nebo titanový design je viditelně chlapský. Prsteny mají moderní profil a nesou výrazný ústřední diamant. 

Kulatý diamant se pojí s jednoduchým ostře řezaným kroužkem, inspirovaným ikonickým prstenem Tiffany Setting, zatímco styly s diamanty ve smaragdovém brusu se vyznačují silnými, architektonicky zkosenými okraji.

Tiffany & Co. přispěla 10 milionů dolarů na záchranu zvířat
Ve spojitosti s Earth Day značka Tiffany & Co. oznámila, že díky své kolekci Tiffany Save The Wild již přispěla 10 milionů dolarů na záchranu ohrožených druhů organizaci Wildlife Conservation Network (WCN). Od uvedení charitativní kolekce v roce 2017 bylo 100 procent výtěžku věnováno WCN, která financuje vice než 450 lokálních projektů na záchranu slonů, lvů a nosorožců.

Tiffany neustále zvyšuje úroveň transparentnosti v rámci svého dodavatelského řetězce diamantů, čímž stvrzuje svou pozici světové jedničky ve sledovatelnosti původu diamantů. Společnost je mezi globálními luxusními šperkařskými značkami jedinou, která je schopna ke každému nově nalezenému a individuálně registrovanému diamantu sdělit kompletní informace o jeho původu a zpracování, což platí i pro všechny diamanty použité v kolekci The Charles Tiffany Setting.  

Například informace o regionu nebo zemi původu diamantu a dále o tom, kde byl diamant vybroušen a vyleštěn, kde byl klasifikován a kde byla ověřena jeho kvalita, i kde byl zasazen do šperku, jsou k dispozici u odborných prodejců, a navíc vytištěné na certifikátu diamantu Tiffany. Od května 2021 je kolekce uvedena ve vlajkových obchodech.

Značka Tiffany & Co. spouští program kompletní sledovatelnosti diamantů - od dolu až ke šperku
Společnost Tiffany & Co. v říjnu učiní bezprecedentní krok v oblasti sledovatelnosti původu diamantů, protože začne sdílet informace o celé cestě, kterou při svém vzniku urazí její nově získané, individuálně registrované diamanty (0,18 karátů nebo větší). Je to v celém šperkařském odvětví vůbec poprvé, kdy budou poskytnuty informace o tom, v jaké zemi jsou jednotlivé kameny upravovány a zasazovány do šperků.

Související články