Kryptoměnový expert Stroukal jde do Roklenu | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Na pozici hlavního ekonoma skupiny Roklen jde odborník na kryptoměny Stroukal

ČTK

Hlavním ekonomem finanční skupiny Roklen se stal dosavadní ředitel Liberálního institutu Dominik Stroukal (30). Ten se profesně věnuje ekonomii médií, teorii ekonomických systémů a kryptoměnám.

Stroukal je autorem knihy Bitcoin: Peníze budoucnosti. "Vedle tradičních trhů se tak společně můžeme věnovat i novým oblastem jako jsou crowdfunding, sdílená ekonomika nebo kryptoměny," uvedl Stroukal v souvislosti se svým nástupem do pozice hlavního ekonoma Roklenu.

Kurz bitcoinu sledujte zde >>>

Stroukal vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy, kde se věnoval sociologii médií. Přednáší na vysoké škole CEVRO Institut, ekonomické předměty na Vysoké škole finanční a správní a na pražském gymnáziu PORG.

Vše o kryptoměnách čtěte zde >>>

Finanční skupina Roklen vznikla v roce 2014 s cílem poskytovat služby v oblasti investičního bankovnictví. Součástí skupiny je mimo jiné crowdfundingová platforma Fundlift.

Kolik kryptoměn znáte? Tyhle jsou nejrozšířenější, patří mezi ně kopie bitcoinu i internetových memů
Bitcoin je jako ptakopysk, tvrdí investor. Čtěte, čím je kryptoměna typická a kontroverzní
Hodnota kryptoměn spadla, těžba se ale někomu pořád vyplatí. Čtěte, co je k tomu potřeba

Autor: ČTK
 

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!