Revolut si pronajal kanceláře za bitcoiny a poodhalil své plány s kryptoměnami | e15.cz
M A

Kryptoměny

Revolut si pronajal kanceláře za bitcoiny a poodhalil své plány s kryptoměnami

vaj

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Britská fintechová společnost využila k platbě za nájem kanceláří ve Spojených státech bitcoin. Chtěla tak dát najevo, jak vnímá svět kryptoměn a kam směřuje. Kromě toho prý také ušetřila na poplatcích.

Pronajímateli sdílených kanceláří WeWork lze platit v nejrozšířenější kryptoměně, za což sklízí značnou publicitu. Nabídky využila společnost Revolut pro svou pobočku v Dallasu, kde našla kancelářské prostory pro tři stovky lidí. Ty budou největší, které Revolut ve Spojených státech pronajímá.

„Výhodou platby pomocí krypta je téměř okamžité potvrzení plateb bez nutnosti používat zprostředkovatele, kteří si za mezinárodní platby účtují značné poplatky,“ uvedla firma pro portál The Block s tím, že díky dosavadním zkušenostem s obchodováním s kryptoměnou se Revolutu podařilo nakoupit potřebné množství digitální měny za výhodných podmínek.

„Velmi věříme v budoucí využití kryptoměnových plateb v každodenním životě. A k takové budoucnosti směřujeme,“ cituje The Block tiskové oddělení firmy. Podle informací na webu WeWork je britská finanční společnost prvním firemním klientem, který využil bitcoin k nájmu nového pracovního prostoru.

Revolut jako službu přitom nelze používat ke kryptoměnovým transakcím. Přestože nakupování virtuálních mincí spustila už před čtyřmi roky, dlouho zákazníkům neumožňovala ani přeposílání digitální měny do peněženek mimo Revolut.

Prohlédněte si, jaké kanceláře si Revolut pronajímá:

Experti na bitcoin a spol. obecně varují, že dokud uživatelé nedrží kryptoměny ve specializované digitální peněžence typu Trezor, Ledger, Mycelium či Phoenix, nemají nad virtuálními mincemi plnou kontrolu a nemohou se tudíž považovat za jejich držitele.

Společnost Revolut vznikla v roce 2015 a od té doby přitáhla přes 16 milionů klientů, kterým umožňuje obchodovat na burze a nabízí jim dále mimo jiné směnu deviz a debetní karty.

Někteří fandové bitcoinu věří, že by kryptoměna mohla přispět k ochlazení cen nemovitostí. Podívejte se jak:

Video se připravuje ...
Bitcoin a jeho vliv na cenu nemovitostí

Firma se sídlem v Londýně získala zákazníky výhodnějšími kurzy při směně měn, než jaké nabízejí banky, a dalšími produkty včetně právě investic do kryptoměn.

Rychlý růst se zatím nepromítl do ziskovosti. V posledním finančním roce startup své roční ztráty zdvojnásobil vlivem investic do kontroly rizik. Revolut v posledních letech zrychlil svou globální expanzi a pronikl na trhy, jako jsou Spojené státy, Austrálie a Japonsko. Na český trh vstoupil v květnu 2018.

Autor: vaj

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery