Bitcoin umírá? Zápisník Jana Vávry | E15.cz

Zápisník Jana Vávry: Smrt bitcoinu, díl 250?

Zápisník Jana Vávry: Smrt bitcoinu, díl 250?
bitcoin
• 
ZDROJ: ctk
Jan Vávra

Jan Vávra

Po rozpačitém začátku roku nepřestaly kryptoměny krvácet ani na přelomu ledna a února. 

Kdo nakupoval bitcoin a další digitální měny během uplynulých tří měsíců, nervózně počítá ztráty. Na náladě nepřidají ani teze, podle kterých už kryptobublina praskla a bitcoin a spol. umírají.

Na druhou stranu, takových vyjádření se v minulosti vyrojily stovky a existuje stránka, která je dokonce počítá. Nyní jsme na čísle 249.

Aktuální graf s kurzem bitcoinu najdete zde >>>

A jistě bude dál růst. Nastane další vlna panických prodejů? Aspoň se ukáže, kdo při investicích do tak proměnlivého aktiva jako bitcoin uvažoval v dlouhodobém horizontu.

Prezidentské volby už (naštěstí?) skončily, ale v části společnosti přetrvává fascinace černobílým obrazem jejího rozdělení na města a venkov. Pokud by ale mělo vést po ose Praha versus zbytek republiky, nedávalo by velký smysl.

Vše o kryptoměnách čtěte zde >>> 

Nejen proto, kolik „měšťáků“ rádo tráví svůj čas na chatách či chalupách, mimo městský ruch. Ba co více, v globálním kontextu vlastně stejně Česko ani žádné velkoměsto nemá, ve srovnání s mnohonásobně větší Paříží či Londýnem se Praha může jen krčit. Což ničemu nevadí.

Sledujte kurzy nejen bitcoinu, ale i dalších kryptoměn zde >>>

Česko ale nakonec svého sjednotitele našlo. I když zemi různé horečnaté voličské mobilizace poněkud rozjitřily, v těchto dnech stejně všechny zajímá jistý „rytíř“ jménem Jágr. Ideální kandidát na prezidenta.

Jágrův návrat přinese prvoligovým klubům na vstupenkách statistíce navíc
Kryptoměny: v čem spočívá jejich přínos a využití? Tuhle otázku by si měli položit nejen začátečníci
Nálada vůči bitcoinu je teď negativní, období se ale střídají, říká spoluzakladatel Kryptofondu
Kryptoměny vycházejí z české mentality, říká zakladatel burzy NakamotoX Jiří Fiala
Karel Fillner: Použitelných kryptoměn je sotva pár desítek
Hodnota kryptoměn spadla, těžba se ale někomu pořád vyplatí. Čtěte, co je k tomu potřeba

 

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!