AK Havel & Holásek rozšířila tým | E15.cz

AK Havel & Holásek rozšířila tým

Advokátní kancelář Havel & Holásek jmenovala novými společníky Josefa Hlavičku a Dušana Sedláčka. Právní tým této advokátní kanceláře tak nyní tvoří 10 společníků a celkem 60 právníků při celkovém počtu více než 120 zaměstnanců ve třech kancelářích v Praze, Ostravě a Bratislavě.

Advokátní kancelář Havel & Holásek se tak řadí mezi tři největší advokátní kanceláře působící na právním trhu v České republice a na Slovensku.

Mgr. Dušan Sedláček v rámci advokátní kanceláře Havel & Holásek spoluodpovídá za koordinaci činnosti osmičlenné poradenské skupiny specializující se na spornou agendu.

Ve své praxi se zaměřuje zejména na vedení soudních a rozhodčích sporů, právo obchodních společností, insolvenční právo a restrukturalizace, a dále fúze a akvizice. Dušan Sedláček mimo jiné zastupoval významného mobilního telekomunikačního operátora v silně medializovaném sporu s jiným telekomunikačním operátorem o úhradu za propojení telekomunikačních sítí.

Dále zastupoval významnou českou banku v několika sporech týkajících se mezinárodních bankovních záruk. Podílel se také na řadě akvizic obchodních společností v České republice, a to jak pro české, tak pro zahraniční investory, a dále na restrukturalizaci obchodních společností po jejich akvizici investory.

Mgr. Josef Hlavička spoluodpovídá za činnost poradenské skupiny působící v oblasti práva nemovitostí a stavebního práva. Tuto skupinu v současnosti tvoří 20 právníků. Josef Hlavička se ve své praxi zaměřuje zejména na poskytování právního poradenství v rámci velkých projektů investiční výstavby - mimo jiné nákupních a zábavních center, výrobních závodů, dálnic a letištních terminálů včetně transakcí podléhajících mezinárodním normám FIDIC. Účastnil se některých nejvýznamnějších transakcí realizovaných za účasti advokátní kanceláře Havel & Holásek, např. výstavby prvního „outletového“ nákupního centra v České republice, výstavby nového terminálu na letišti Praha-Ruzyně, pilotního BOT projektu výstavby dálnice a největších investic na zelené louce v České republice v letech 2005 a 2006.

V advokátní kanceláři Havel & Holásek se Josef Hlavička zaměřuje zejména na oblasti obchodního práva a práva obchodních společností, práva nemovitostí a stavebního práva, investic na zelené louce a do průmyslových nemovitostí, správního práva, veřejných zakázek, veřejné podpory a restrukturalizací podniků a obchodních společností.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!