Areál Bedřichov: rodinné lyžování | E15.cz

Areál Bedřichov: rodinné lyžování

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Co nabízejí zimní areály v Jizerských horách, západních Krkonoších a v Liberci? To zjišťuje Sedmička. Tentokrát se její redaktoři vypravili do Bedřichova.

Rychlým lyžařům vstup zakázán. Zhruba takové by mohlo být doporučení redaktorů Sedmičky po jejich páteční návštěvě lyžařského areálu v Bedřichově. Krátké sjezdovky s malou obtížností z něj totiž dělají ideální místo pro rodiny s dětmi, a ví to i provozovatel areálu. Na Malinovce proto nechybí lyžařská škola ani příjemná restaurace s dětským koutkem přímo u sjezdovky.

Den na Bedřichově: rodina za 1 300 korun

„Sám jezdím na Ještěd. Tady je to spíš taková loučka. Pro děti je to ale super. Koupil jsem jim lyže, tak je tady zkoušejí,“ vysvětlil redaktorům Pavel Novák, který má v Bedřichově chalupu.
Velikosti areálu a jeho zaměření jsou přizpůsobeny i ceny jízdného. Za celodenní jízdenku zaplatí dospělý 380 korun. Dětské jízdné je o devadesát korun levnější. Čtyřčlenná rodina tak zaplatí za den strávený na zdejších sjezdovkách přijatelných 1 300 korun. Příznivé jsou i ceny občerstvení. Za kofolu do půllitru dali redaktoři pětadvacet korun a za klobásu pětatřicet. Potíže by neměli mít návštěvníci ani s parkováním. Vozy mohou odstavit přímo u sjezdovky.

Parkoviště u vleku, zadarmo i za peníze

Pokud jsou zdejší parkoviště zaplněná, dozví se to návštěvník díky informačním cedulím již na hlavním průtahu Bedřichovem a auto může nechat na centrálním parkovišti nedaleko běžeckého stadionu. Tam za celodenní stání zaplatí rovných 100 korun.
Velkých překvapení se návštěvníci nedočkají ani na samotných tratích. Sjezdovky jsou pěkně upravené a svojí náročností nepřidělají velké potíže ani začínajícím lyžařům. Lidí tu bývá tak akorát, takže fronty na turnikety jsou i o víkendech únosné. V areálu ale chybí lanovka. Lyžaři, kteří odvykli kotvě či pomě, proto musejí svoje dovednosti oprášit.
Bedřichovský areál je také oblíbeným cílem školních zájezdů. Lyžařský výcvik na tamních sjezdovkách absolvují děti z celé republiky. Velikou oblibu si u nich získalo především večerní lyžování.
„Na to se těšíme každý den. Většinou mezi sebou závodíme a je u toho sranda,“ komentovala studentka Kristýna, která do Bedřichova přijela se školou z Čáslavi.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.