Otevírací doba obchodů 5.7. a 6.7. | Kdy mají obchody zavřeno? | e15.cz

Otevírací doba obchodů na 5. a 6. července: Kdy mají obchody otevřeno?

Obchody na promenádě v Karlových Varech (ilustrační foto)
Obchody na promenádě v Karlových Varech (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: E15 Michaela Szkanderová

jon

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Pátého července si připomeneme Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje, šestého července následuje Den upálení mistra Jana Husa. Státní svátky letos vycházejí na úterý a středu. Kdy mají obchody otevřeno a kdy zavřeno?

Otevírací doba obchodů na státní svátky se u nás řídí zákonem o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě, který vešel v platnost od 1. října v roce 2016. V zákoně stojí, že obchody o rozloze nad 200 metrů čtverečních musí zůstat během některých státních svátků zavřené. 

Nařízení se nevztahuje pouze na obchody. Zavřené musí zůstat i bazary, zastavárny a výkupny odpadu. Otevřít mohou naopak obchody s prodejní plochou do 200 metrů čtverečních, prodejny na letištích, nádražích a ve zdravotnických zařízeních. Nařízení se nevztahuje ani na velkoobchody, lékárny anebo čerpací stanice. Na dodržování zákona dohlíží ČOI (Česká obchodní inspekce). Za jeho nedodržování je oprávněna provozovatele pokutovat až do výše jednoho milionu korun.

Zavřeno ve státní svátek bylo naposledy na Den vítězství. Jak tomu bude ve svátcích v červenci? 

5. července Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje Otevřeno
6. července Den upálení mistra Jana Husa Otevřeno

V Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje 5. července i v Den upálení mistra Jana Husa 6. července budou mít obchody otevřeno.

Přečtěte si, jak mají otevřeno obchody během všech státních svátků v roce 2022. Mrzí vás, že státní svátky v červenci nenavazují na víkend?  Pak si určitě projděte na náš přehled všech státních svátků a prázdnin v roce 2022, kde se dozvíte, kdy se díky svátkům prodloužených víkendů dočkáte. Žáky a studenty by mohl zajímat kompletní přehled prázdnin a volných dnů pro školní rok 2022/23.

Státní svátky a otevírací doba obchodů v roce 2022 (video)

Video se připravuje ...
Otevírací doba během státních svátků

Autor: jon

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Nejčtenější