Běžec Kujan získal pro handicapované přes 80 tisíc korun | e15.cz

Běžec Kujan získal pro handicapované přes 80 tisíc korun

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Celkem 83 236,20 korun pomohl vybrat běžec René Kujan pro Sportovní klub vozíčkářů Praha. S podporou finanční značky Era na Islandu úspěšně překonal v rámci projektu „Jeden muž - třicet maratonů – třicet dní“ neuvěřitelných 1340 kilometrů. Oznámili to zástupci projektu.

„Ve spolupráci s jedním islandským maratoncem se nám podařilo spustit islandsko-český projekt na podporu handicapovaných. Lidé mohou posílat sms, kterými budou přispívat na sbírkový účet. Polovina vybraných peněz zůstává na Islandu, druhá polovina poputuje Sportovnímu klubu vozíčkářů Praha,“ popisuje Kujan.

„Z pohledu manažera bych si pak přál mít takto cílevědomého a vytrvalého člověka v týmu a pěvně věřím, že touto charitativní akcí inspiruje další lidi k podobným činům,“ říká Petr Bureš, manažer pro rozvoj obchodu a akvizice Poštovní spořitelny, který se v květnu ještě s dalšími kolegy z ČSOB zúčastnil Pražského mezinárodního maratonu.

Finanční sbírka začala již v březnu a skončí až na konci roku. Číslo bankovního účtu je uvedeno na webových stránkách run30.net. Era podporuje Sportovní klub vozíčkářů Praha v rámci CSR projektů. Letos již vybrala 70 tisíc korun na činnost klubu, přispěla 10 000 korunami na florbalový turnaj a uspořádala dražbu fotografií pro zaměstnance ČSOB.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video