Facebook raketově roste, za čtvrtletí téměř ztrojnásobil zisk | E15.cz

Facebook raketově roste, za čtvrtletí téměř ztrojnásobil zisk

Facebook raketově roste, za čtvrtletí téměř ztrojnásobil zisk
Okolí sídla společnosti Facebook
• 
ZDROJ: Wikimedia Commons (public domain)

ČTK

Čistý zisk internetové sítě Facebook se ve druhém čtvrtletí téměř ztrojnásobil na 2,1 miliardy dolarů (zhruba 51 miliard korun). Její tržby díky rostoucí reklamě stouply o téměř 60 procent na 6,44 miliardy dolarů.

Výsledky překonaly očekávání analytiků a cena akcií podniku po jejich zveřejnění vzrostla o více než šest procent. Dostala se tak na rekordní maximum nad 130 dolarů, napsala agentura DPA.

Facebook těžil z růstu zájmu o reklamu prostřednictvím jeho populární aplikace pro mobilní zařízení, jako jsou chytré telefony a počítačové tablety. Mobilní inzerce se na celkových příjmech podniku z reklamy ve druhém čtvrtletí podílela 84 procenty, napsala agentura Reuters.

Pomáhá Facebook šířit xenofobii? Německo rozhodlo, že ne

Zisk na akcii bez zahrnutí mimořádných položek stoupl na 97 centů z 50 centů před rokem. Výrazně tak překonal očekávání analytiků, kteří ho odhadovali pouze na 82 centů.

Počet každodenních uživatelů sítě Facebook se v červnu vyšplhal na 1,13 miliardy, což představuje meziroční nárůst o 17 procent. Firmě se navíc podařilo zvýšit průměrný příjem na jednoho uživatele, upozornila finanční televize CNBC.

Vývoj akcií Facebooku Graphical visualization of market data.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!