Hochtief je ochoten jednat se španělskou ACS o nabídce převzetí | E15.cz

Hochtief je ochoten jednat se španělskou ACS o nabídce převzetí

Německá stavební společnost Hochtief o víkendu nabídla jednání svému španělskému rivalu ACS, který usiluje o její převzetí. ACS poté vyjádřila naději, že dialog o její nabídce začne co nejdříve. ACS podala nevyžádanou nabídku na koupi největší německé stavební firmy za 3,8 miliardy eur (95,5 miliardy korun) na počátku prosince.

Hochtief přes německý týdeník Der Spiegel vzkázal, že nepovažuje nabídku ACS za nepřátelskou a je ochoten s konkurentem jednat „jako s akcionářem“. ACS má nyní na Hochtiefu téměř 30 procent akcií. „Vítáme pozitivní odpověď Hochtiefu na naši nabídku k jednáním, s níž jsme v minulých měsících několikrát přišli,“

Hochtief má zhruba 70 tisíc zaměstnanců a vlastní podíly v několika letištích. V České republice firma působí prostřednictvím divize Hochtief CZ. ACS je ve Španělsku tradičním dodavatelem velkých veřejných stavebních zakázek. V posledních letech rozšířila své aktivity o další obory a koupila podíly v energetické společnosti Iberdrola a provozovateli dálničního mýtného Abertis.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!