Divadlem roku je Komorní scéna Aréna | E15.cz

Divadlem roku je Komorní scéna Aréna

Dušan Kütner

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Své loňské vítězství v Cenách divadelní kritiky (dříve Ceny Alfréda Radoka) v hlavní kategorii divadlo roku obhájila Komorní scéna Aréna Ostrava. Inscenací roku zvolilo devět desítek divadelních kritiků operní inscenaci Národního divadla v Brně autorů Bély Bartóka a Arnolda Schönberga Modrovousův hrad/Očekávání.

Výsledky pětadvacátého ročníku tradiční ankety včera večer vyhlásil pořadatel ankety, časopis Svět a divadlo. Ostravská scéna byla na hlavní cenu nominována společně s pražským Divadlem v Dlouhé a právě operou brněnského Národní- ho divadla. Inscenace roku Modrovousův hrad/Očekávání měla premiéru loni v polovině října.

Režisér David Radok se k ní vrátil poté, co stejné představení nastudoval v dubnu 2015 pro göteborgskou operu. Pro druhé, české nastudování spojil síly orchestr Národního divadla Brno se švédskými sólisty Katarinou Karnéusovou, Katarinou Giotasovou a Andersem Lorentzsonem.

Cenu za ženský herecký výkon získala Pavlína Štorková za roli v představení Olga (Horrory z Hrádečku), v níž ztvárnila bývalou první dámu a první manželku Václava Havla. Hru uvedlo praž- ské Divadlo Letí. Představení získalo i cenu za nejlepší poprvé uvedenou českou hru loňského roku.

Za mužský herecký výkon roku byl oceněn Stanislav Majer za titulní roli ve hře Davida Zábranského pro Studio Hrdinů nazvané Herec a truhlář Majer mluví o stavu své domoviny.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video