Kameny se valí na Prahu. Mají čtyřicet kamionů a na stavbu pódia potřebují skoro tři sta lidí | E15.cz

Kameny se valí na Prahu. Mají čtyřicet kamionů a na stavbu pódia potřebují skoro tři sta lidí

Dušan Kütner

Jedna z nejslavnějších rockových kapel Rolling Stones zítra vystoupí v pražských Letňanech. Příprava na koncert, na který by mělo dorazit zhruba 50 tisíc lidí, je v plném proudu.

Šestadvacet kamionů pro kapelu a produkci, dalších sedmnáct s vybavením pro vybudování pódia širokého 79 metrů a do výšky měřícího 32 metrů. Dalších 18 metrů zabere molo, po kterém bude mezi diváky vcházet lídr kapely Mick Jagger. To sebou přiváží legendární Rolling Stones na svůj v pořadí šestý koncert v Česku.

"Místo je dobré pro kapelu i diváky. Pracuji pro ně potřetí a utvrdil jsem je, že je to dobré místo," řek hlavní producent turné Dale Skjerseth. Stouni v minulosti vystoupili v Praze na Letné či na Strahovském stadionu - Letňany jsou pro ně premiérou.

Pódium pro Micka Jaggera, Keitha Richardse & spol. vzniká tři dny. Na jeho výstavbě pracuje 120 lidí z týmu Rollling Stones a dalších 150 najatých z tuzemska.

Jako předkapela zítra vystoupí švýcarští Gotthard a tuzemská rocková legenda Pražský výběr. Zvolila si je sama kapela. "Nikdy jsem o nich neslyšel, ale asi se k nim hodí," podotkl k výběru české předkapely Skjerseth.

Vážná nemoc Jaggera z Rolling Stones: Dojemné vzkazy Keitha Richardse a zpěvákových dětí. Více zde >>>

Je to ďábel. Mick Jagger (75) měsíc po operaci srdce ukázal neskutečný tanec. Více zde >>>

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!