Nick Cave se vrátí do Česka, v říjnu vystoupí s kapelou The Bad Seeds v O2 areně | E15.cz

Nick Cave se vrátí do Česka, v říjnu vystoupí s kapelou The Bad Seeds v O2 areně

ČTK

Australský muzikant a zpěvák Nick Cave, který má v Česku množství fanoušků, vystoupí 26. října v pražské O2 areně. S kapelou The Bad Seeds se v Česku zastaví při turné k novému albu Skeleton Tree. Předprodej vstupenek v síti Ticketportal bude zahájen 17. února. Nick Cave & The Bad Seeds v České republice naposledy hráli v listopadu 2013.

V polovině loňského roku Cave vydal šestnácté album, nazvané Skeleton Tree. Pořadatelé ale uvádějí, že během turné bude hrát nejen novinky, ale i nejznámější skladby z celé své hudební kariéry. Ta už je velmi dlouhá, původem Australan se proslavil v Británii s kapelou The Birthday Party na přelomu 70. a 80. let.

Později jej přilákalo inspirativní prostředí tehdejšího západního Berlína. S obměněnou skupinou nazvanou The Bad Seeds vydal v roce 1984 první z mnoha úspěšných alb nazvané From Her To Eternity. Do Česka pak jezdí od počátku 90. let. V říjnu kapela zahraje ve složení Nick Cave, Warren Ellis, Martyn Casey, Thomas Wydler, Jim Sclavunos, Conway Savage, George Vjestica a Larry Mullins.

Nick Cave & The Bad Seeds jsou i komerčně úspěšní, celosvětově prodali přes pět milionů alb. Jsou považováni za jedno z nejvlivnějších a umělecky nejpůsobivějších hudebních uskupení na světě.

Album Skeleton Tree kapelu vyneslo na dosud nejvyšší umístění v žebříčcích Velké Británie: 2 (OCC) a USA: 27 (Billboard), v osmi zemích obsadilo první místo, v 11 zemích se prosadilo mezi prvních pět nejprodávanějších alb a v mnoha dalších zemích Skeleton Tree bodovalo v první dvacítce.

 

Autor: ČTK
 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!