V Praze zazpívají hvězdy reggae Cornell Campbell a Half Pint | E15.cz

V Praze zazpívají hvězdy reggae Cornell Campbell a Half Pint

V Praze zazpívají hvězdy reggae Cornell Campbell a Half Pint
Reggae klub, ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

V pražském Lucerna Music Baru se 14. srpna představí hvězdy jamajského reggae, zpěváci Cornell Campbell a Half Pint. V roli předskokanů vystoupí německá formace Rizla Sound a dýdžej Red-I. ČTK o tom za pořadatele informoval Lukáš Kolíbal. Vstupenky v předprodeji stojí 350 korun, na místě budou o stokorunu dražší. Koncert začne ve 22.00, klub však bude otevřen již o dvě hodiny dříve.

Cornell Campbell zahájil svou kariéru v 60. letech ve Studio One, kde začínali i Alton Ellis nebo Bob Marley. Svým charakteristickým falsetem se výborně hodil k interpretaci romantických balad. Mezi posluchači měly velký ohlas skladby jako Queen Of The Minstrel nebo Stars. U jamajského publika zápasil v popularitě s Marleyem.

Half Pint je bytostně spjat s érou dancehallu a 80. a 90. léty. Mezi jeho nejznámější hity patří Greetings. Skladbu Winsome do svého repertoáru převzali i Rolling Stones. „Half Pint ovšem nežije minulostí a na hudební scéně zůstává aktivní dodnes, čehož je dokladem nejnovější album Past To Present,“ podotkl Kolíbal.

V pražském Lucerna Music Baru letos vystoupilo již několik hvězd jamajského reggae. Například 27. června se zde představil zpěvák Turbulence. Ještě předtím klub zcela vyprodal zpěvák a producent Stephen Marley, syn největší hvězdy reggae Boba Marleyho.

Při svém prvním vystoupení v České republice představil nejen své loňské album The Revalation Pt. 1: The Root of Life, za které získal Grammy za nejlepší reggae album roku 2011, ale i předchozí nahrávku Mind Control. Ta obdržela Grammy hned dva roky po sobě za původní i akustickou podobu.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!