Mladé naděje krasobruslení | E15.cz

Mladé naděje krasobruslení

Jiří Podhájecký Karviná

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Mladí krasobruslaři se chystají na Karvinský Kahanec.

Krasobruslařský klub SSK Karviná vychovává už dlouhá léta mladé talenty. A úspěchy jsou vidět. „V letech 2003-04 jsme s našimi svěřenci objížděli mistrovství světa i Evropy. Tato generace ukončila svou závodní kariéru, poté od nás odešla a my se snažíme vychovat nové krasobruslaře. Momentálně u nás máme jedenáctičlenné závodní družstvo, čtrnáct dětí předzávodního družstva a přípravky dohromady pětadvacet dětí, které učíme základům bruslení,“ uvedl předseda klubu Milan Harant. O tento sport je zájem i mezi chlapci, což Haranta velice těší. „V našem oddílu máme také hochy, ale třeba v Havířově vím, že bruslí dokonce sedm chlapců. Vypadá to, že úspěchy českého reprezentanta Tomáše Vernera zanechaly v některých z nich hluboký dojem,“ myslí si šéf karvinského klubu.

Úspěšní mladí sportovci z Karviné

V Karviné se ale nevěnují jen výkonnostnímu sportu. „K nám může přijít kdokoliv, kdo se chce naučit bruslit. Vyučujeme klasické bruslení, třeba i malé hokejisty. V Kanadě je toto naprosto normální. Nejdříve jdou kluci do školy bruslení a potom přijde na řadu hokej. U nás to ještě nemá tradici,“ sdělil Harant. Že se práce s dětmi daří, potvrzují i výsledky. V kategorii starších žaček obsadila na Hrách třetí zimní olympiády mládeže ČR výborné šesté místo Klára Vrbická anebo Jan Kurnik, který je úřadující mistr ČR v kategorii mladších žáků, vítěz Českého poháru krasobruslení a přeboru Moravskoslezského kraje v kategorii nejmladší žáci. Navíc v roce 2008 získal ocenění Zlatý oříšek v soutěži pro úspěšné a nadané děti ČR. Další nadějí karvinského krasobruslení je i Nela Plodková, která patří k nejlepším v kategorii mladších žaček. „Děti, které mají o tento sport zájem, rádi uvítáme. Částka, kterou po rodičích chceme, je šest set korun měsíčně, ale pro každého začínajícího bruslaře máme připraveno deset párů bot, takže není podmínkou mít své brusle,“ pravil Harant. V Karviné se pořádá také nejstarší závod v republice Karvinský Kahanec, který se letos uskuteční ve dnech 12.-13.12. 2009. „Na tomto domácím tradičním závodě bychom samozřejmě rádi uspěli,“ dodal Milan Harant.

Autor: Jiří Podhájecký Karviná

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.