Moderní kovoobráběcí podnik v sousedství prezidentského zámku se prodává | E15.cz

Moderní kovoobráběcí podnik v sousedství prezidentského zámku se prodává

V desítkách milionů korun se pohybuje cena podniku Metall Holding Lány, který je kvůli insolvenci na prodej. Jeho výrobní závod v Lánech na Kladensku disponuje moderními technologiemi na obrábění kovů a sváření a zaměstnává 33 lidí. A protože výroba zde bude s velkou pravděpodobností pokračovat i poté, co podnik změní majitele, o práci by neměli přijít. Výběrové řízení realizuje realitní společnost Naxos, jež loni prodala několik strojírenských podniků, mimo jiné TOS Čelákovice a Metaz Týnec nad Sázavou. Konec prvního kola soutěže je 30. listopadu.

„Snažíme se nalézt takového investora, který bude pokračovat ve výrobě. Zachování pracovních míst patří mezi naší priority,“ říká manažer z Naxosu Jan Rozum, který má prodej na starosti. O podnik se podle jeho slov zajímají potenciální investoři především z oboru strojírenství.

Areál podniku se nachází na rozsáhlém pozemku o rozloze téměř tři a půl hektaru poblíž lánského zámku, letního sídla českých prezidentů. Dříve tu stál starý lihovar. Jeho budovy se dočkaly rekonstrukce poté, co zde v roce 1999 začala působit společnost Metall Holding Lány. „Nyní slouží jako administrativní a skladovací prostory a je zde rovněž sedm bytových jednotek, v nichž bydlí zaměstnanci,“ uvádí Jan Rozum. „Tato společnost zaměřená na obrábění kovů a zámečnictví investovala do nových technologií a vystavěla tu rovněž moderní výrobní halu s mostovými jeřáby,“ dodává. Výhodou areálu je podle něj velmi dobrá dopravní dostupnost – nachází se zhruba kilometr a půl od dálnice D 5 spojující Prahu s hranicí s Německem.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!