Nová Valcha spojí bydlení se sportem | E15.cz

Nová Valcha spojí bydlení se sportem

Dokonalé splynutí s přírodou, moderní sportovní zázemí a propracovaná architektura šetrná k životnímu prostředí jsou přednosti rezidenčního projektu Nová Valcha. Na 300 jednotek vyroste postupně v oblíbené rekreační oblasti Plzně, nedaleko vodní nádrže České údolí. Projekt připravila renomovaná developerská a realitní společnost V Invest CZ a.s.

Byty a rodinné domy s dispozicí 1+kk až 5+kk a velikostí od 36 do 145 m2 užitné plochy jsou umístěny ve čtyřech základních typech objektů: v bytových domech s maximálně třemi patry a v řadových, atriových a solitérních domech. „Noví obyvatelé se mohou těšit na dřevěné obklady na fasádách a další prvky organické architektury. Společně s architekty z ateliéru FACT jsme chtěli, aby projekt dokonale zapadl do zalesněného prostředí. A to se podle nás povedlo. Už tím, že zastavíme jen zhruba 11 procent celého území. Na zbytku zůstane stávající nebo bude vysazena nová zeleň,“ říká Michal Horák, výkonný ředitel V Invest CZ.

#####Navazuje se na současnou výstavbu

Plzeňský magistrát rozhodl řešit celé území Valchy jako celek, což přispělo ke kompaktnosti projektu. Architekti tak mohli navázat jak na stávající zástavbu rodinných domů, tak na množství zeleně v místě, a přitom zachovat vizuální soulad zástavby. Nová Valcha bez nadsázky vyroste uprostřed zeleně. Také proto představitelé společnosti V Invest CZ hovoří o částech areálu „Na Valše“ jako o zahradách. Co zahrada, to rozličný typ objektu, přičemž tvůrci kladli důraz na společné prostory anebo místa pro aktivní odpočinek. S projektem Nová Valcha získá Plzeň zcela novou úroveň bydlení, které je finančně dostupné, a přitom nenabízí jen prostor pro přespání. „V novém areálu naplníme naše motto, že nestavíme jen byty, ale životní styl. Nezaměřujeme se na žádnou věkovou skupinu, ale na aktivní lidi, kteří umějí využít volný čas. Chystaný sportovní areál i množství cest v přilehlém, rozsáhlém lesoparku si říkají o pravidelné procházky nebo jízdu na kole,“ pokračuje Petr Tomášek, obchodní ředitel společnosti V Invest CZ a.s.

#####Bude i nová infrastruktura

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!