Oprava okruhu Kladenské příliš nezdrží | E15.cz

Oprava okruhu Kladenské příliš nezdrží

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Obávaná oprava části Pražského okruhu komplikuje Kladenským cestu za prací. I když ne tolik, jak se čekalo.

Vladimír Chobotský dal loni přednost před špatně pla- ceným místem na Kladen- sku lukrativní práci v masokombinátu v Modleticích za Průhonicemi. Každý den ráno jezdí do firmy přes Barrandovský most, zpět se však vrací jinudy.

Raději přes Břežany

„Ráno vyrážím hodně brzy, kdy ještě není doprava na Prahu tak hustá. Než na okruhu zavřeli jeden pruh, trvala mi cesta do práce čtyřicet minut, teď cestuji asi o pět minut déle. Zpátky ale jezdím zadem přes Břežany,“ říká kladenský řezník. Bojí se, že jinak by uvízl v koloně.
Delší cesty ho čekají ještě do konce srpna, kdy mají opravy úseku mezi Třebonicemi a Slivencem skončit.
Projektový manažer Jiří Hegar cestuje denně opačným směrem, ze Zbraslavi do Želevčic u Slaného.
„Je to složitější, ale raději pořád jezdím přes Barrandovský most než přes Smíchov. Plzeňská je neustále ucpaná,“ vysvětluje Hegar s tím, že největší dopravní komplikace prožívá, když se vpodvečer vrací domů. Dopředu počítá alespoň s desetiminutovým zpožděním, pokud se ovšem nestane nehoda.

**Zatím bez kolon

Řidiče ale zatím na opravované části okruhu zpomaluje především omezení rychlosti na osmdesát kilometrů v hodině. Kolony se od začátku prací téměř netvoří, provoz je plynulý.
„Žádné závažné komplika- ce jsme dosud nezazname- nali,“ říká Eva Miklíková z pražské policie. „Omezení ale budou trvat ještě půl roku, na hodnocení je brzy,“ dodává Miklíková.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video