Pole dance. Sexy tanec i tvrdá dřina | E15.cz

Pole dance. Sexy tanec i tvrdá dřina

U tyče nemusí tančit jen slečny v baru. Zkusit si to můžou i Opavanky ve fitcentru.

Každá Opavanka si teď může zkusit, jaké to je ladně se pohybovat na barové tyči. O žádné jednoduché vlnění přitom nejde. Pole dance je pořádná dřina a redaktorka Sedmičky si to ve fitcentru Sport Perfekt zkusila na vlastní kůži. Ocitám se v zrcadlové místnosti s deseti tyčemi z nerezové oceli. Společně se mnou je tady osm dalších žen a cvičitelka Jana Grygová. Kdo si představuje svůdné krásky tančící v krajkovém spodním prádle, má smůlu. Cvičíme v tričkách a kraťasech a pot z nás jen leje.
Nejprve začínáme s procvičováním a protahováním na podložkách. Po patnácti minutách se přesouváme k tyčím. Moje představa, že stačí jen pořádný odraz, a točení na tyči je hračka, se rozplývá už při prvních pokusech.
S obdivem a otevřenou pusou koukám na cvičitelku Janu a neohrabaně napodobuji její pohyby. Vůbec se mi to nedaří. Po tyči mi kloužou ruce a slabost v pažích mi nedovolí se udržet déle než pár vteřin.
Nevzdávám to, a celou hodinu s tyčí zápasím. S obdivem koukám, co ostatní dovedou.
Po hodině pocit vítězství nemám. Odcházím s namoženými dlaněmi, stehny i palci na nohou. A také s vědomím, že tanec u tyče je fascinující podívaná, ale předchází jí tvrdá píle.
„Na začátku jsme se učili okolo tyče jen správně chodit, než jsme na ni poprvé vlezli. Nohama okolo tyče jsem se udržela až po třetím cvičení,“ říká Sylvie Nováková, která cvičila vedle mě. Tanec jí dodal sebevědomí a zlepšil fyzickou kondici. Lektorka Jana Grygová dříve předcvičovala flirt dance. Pro pole dance neboli tanec u tyče, který rovnoměrně zpevní celé tělo, se nadchla před dvěma lety v plzeňském tanečním studiu Soleila. A nadšení ji neopustilo. „Při tanci u tyče tančíte, létáte, posilujete a zvyšuje své sebevědomí, a já jsem mu plně propadla. Stačí se nenechat odradit prvními neúspěchy, pak už vám to přijde snadné,“ přiblíží Jana Grygová.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!