Poštovní schránky přitahují zloděje | E15.cz

Poštovní schránky přitahují zloděje

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Lidé si stále předávají klíče v poštovní schránce. Právě na to ale čekají zloději.

Pro některé zloděje je to osvědčená metoda. Stačí se dostat přes vchodové dveře, které
důvěřivý člověk ochotně podrží. Pokud má zloděj štěstí, najde v poštovní schránce klíče. Pro zloděje je lehké najít podle jména příslušný byt a odnést si, co se mu hodí.

„V současnosti pracujeme právě na jednom z takových případů,“ říká mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková. „A není zdaleka první ani poslední.“

Majitele v podpobných případech často zaskočí, že pojišťovna neuhradí škodu. „Obecně
platí, že pojišťovna nahradí škodu jen v případech, že klíče od čehokoliv někdo ukradne za použití násilí a případ bude vyšetřovat policie,“ vysvětluje Václav Bálek, mluvčí České pojišťovny. „Pokud si ale necháte klíč pod rohožkou, ve schránce nebo květináči, odkud jej zloděj vezme a poté si byt otevře bez použití násilí, pak takovou škodu bohužel zaplatit nelze.“

Nejhorší je anonymita paneláků

Podle policistů by lidé měli být opatrní především ve velkých panelových domech. „Tento způsob předávání klíčů je rizikový,“ dodává Suchánková. „Nájemníci se často neznají a nikomu nepřijde divné, že dveře otevírá někdo cizí.“ Podle ní je také důležité, jak mají obyvatelé domů zabezpečené dveře, aby se dovnitř nedostal nikdo cizí.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.