ProLogis otevřel svůj pátý park v ČR | E15.cz

ProLogis otevřel svůj pátý park v ČR

Na konci září byl slavnostně otevřen nový ProLogis Park Ostrava. Pro společnost ProLogis, která je největším světovým developerem a správcem logistických parků, je to již pátý podobný projekt na území České republiky.

ProLogis Park Ostrava je náš první a zároveň průkopnický projekt na východě České republiky a jsme rádi, že jsme již dokončili první dvě budovy,“ řekl Jakub Pelikán, viceprezident ProLogis pro Českou republiku a Slovensko. Kancelářské i všechny výrobní prostory areálu vznikly za použití stavebních technologií v souladu s moderními ekologickými standardy.

Zvýšená neprodyšnost budov, použití dešťové vody na čištění fasád a efektivnější využití denního světla, to vše přispívá k nižší spotřebě energie projektu.

V současné době již má ProLogis Park Ostrava prvního nájemce. Společnost Richter + Frenzel, přední panevropský výrobce podlahových a obkládacích dlaždic, bude mít k dispozici 2450 m2. K 30. červnu 2008 ProLogis v České republice vlastnil, spravoval nebo měl ve výstavbě téměř 600 tisíc m2 průmyslových prostor v pěti strategicky umístěných distribučních parcích

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!