První elektronická kniha o „chytrém bydlení“ seznamuje s možnostmi

Společnost Insight Home, dodavatel řešení pro domácí automatizaci, vydala první multimediální elektronickou knihu o digitální domácnosti – Chytré bydlení. Čtenářům je k dispozici zdarma. Publikace vznikla v redakčním systému iBook Author od společnosti Apple Inc. a je určena pro tablety iPad. Informovala o tom Insight Home.

Chytré bydlení má celkem 170 stran, 514 obrázků, 28 obrazových galerií, 15 videí a 67 odborných termínů v glosáři. Knihu je možné stáhnou na www.InsightHome.eu/Chytre-bydleni. „Inteligentní bydlení je pojem, který se často používá pro domácí automatizaci. Jedná se o relativně mladý obor a není úplně jednoduché se v něm správně orientovat,“ říká autor publikace a předseda představenstva Insight Home, a.s. Jan Průcha. „Proto jsme se rozhodli poskytnout zájemcům o chytré bydlení ucelený pohled na jeho současné možnosti. Kniha není určena pro odborníky, ale pro každého, kdo má zájem lépe bydlet,“ dodává.

Spolu s elektronickou publikací společnost Insight Home vydala i její tištěnou verzi, která je „ochutnávkou“ té elektronické – má jen 24 stran. „Hledali jsme vhodný marketingový koncept, který by byl jak propagací našeho systému inHome, tak produktem, který pomůže zvýšit všeobecné povědomí o chytrém bydlení. Redakční systém iBook Author umožňuje velmi jednoduše vydávat interaktivní multimediální publikace, které mohou sloužit k propagaci našeho řešení. Kniha je čtena na zařízení, kterým je následně ovládán i inteligentní dům, ale navíc je používána stejným způsobem jako při ovládání domácnosti – tedy doteky a gesty,“ popisuje Průcha. Pro čtenáře, kteří nemají iPad, je publikace dostupná také ve formátu PDF.

Elektronickou knihu Chytré bydlení společnost Insight Home představila na prvním dni veletrhu FOR ARCH, který potrvá do 22. září na výstavišti v Praze-Letňanech.