Radní odvolali generálního ředitele Karlovarské krajské nemocnice | E15.cz

Radní odvolali generálního ředitele Karlovarské krajské nemocnice

Jiří Fojtík už není generálním ředitelem Karlovarské krajské nemocnice (KKN). Krajští radní ho před chvílí zbavili této funkce a zároveň ho odvolali z funkce člena představenstva KKN.

Na jeho místo v představenstvu společnosti, kterou stoprocentně ovládá Karlovarský kraj a která provozuje nemocnice v Chebu, Sokolově a Karlových Varech, byl zvolen radní za KSČM Jaroslav Borka. Změny platí od této chvíle. K odvolání generálního ředitel došlo necelých čtyřiadvacet hodin po demonstraci zdravotních sester v karlovarské nemocnici. Přesto jsou podle vedení kraje za odvoláním jiné důvody.
Podle mluvčí krajského úřadu Jany Pavlíkové to jsou hlavně ekonomické důvody. „Rada kraje provedla rozbor hospodaření KKN za rok 2009, porovnala jej s výsledky roku 2008 a s odhady vývoje na rok 2010 a konstatovala neuspokojivý trend vývoje ekonomické situace a rozhodla se přistoupit k řadě opatření, jejichž provedením pověřila představenstvo,“ informovala Pavlíková.
„Tato opatření nevedou ke změně struktury, ani vlastnických vztahů uvnitř Karlovarské krajské nemocnice,“ zdůraznil hejtman Josef Novotný. „Úkolem představenstva pro následující období bude zastabilizovat ekonomickou situaci KKN a připravit její personální řešení. Mimo jiné se také představenstvo bude zabývat přípravou výběrového řízení na místo generálního ředitele,“ vysvětlil krajský radní Václav Larva. Podle něj tyto změny nelze označit za překvapivé, neboť je předeslal hejtman již dříve a hovořil o nich i prostřednictvím médií.
Vyjádření odvolaného Jiřího Fojtíka přineseme na tomto místě později.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.