Sekyra Group jedná o vstupu finančního investora | E15.cz

Sekyra Group jedná o vstupu finančního investora

Přední tuzemská developerská společnost Sekyra Group v současnosti jedná s některými domácími i zahraničními finančními investory, kteří by do ní mohli kapitálově vstoupit. Potvrdil to mluvčí firmy Radek Polák.

K podílu, který Sekyra případnému investorovi nabídne, se nevyjádřil.

Pokud by finanční investor do společnosti Sekyra Group skutečně vstoupil, byla by to za poslední dobu již druhá takováto transakce na tuzemském realitním trhu. V červnu oznámila developerská firma Central Group kapitálový vstup švýcarské společnosti Global Property Capital, která v ní za jednu miliardu korun získala podíl ve výši deset procent. „Podobně jako v případě prodeje podílu v Central Group bude hlavní motivací pro jednání se strategickým investorem především získání dostatečného množství volného kapitálu na další financování projektů a akvizice,“ komentoval jednání Petr Novotný z nemovitostního týmu advokátní kanceláře Ambruz & Dark.

„Do konce roku pravděpodobně uzavřena nebudou,“ uvedl mluvčí developera k předpokládanému termínu ukončení jednání o vstupu investora do Sekyry. Klíčovým bodem podobných jednání je podle Novotného stanovení smluvní ceny. „Vzhledem k tomu, že hodnota společnosti není objektivně zjistitelná a vyvíjí se v čase, obě strany vždy hledají mechanismy, jak určit cenu za společnost a jak se smluvně zajistit proti případnému nevýhodnému vývoji její hodnoty. Významným bodem jednání jsou proto i záruky prodávajícího,“ vysvětlil právník. Dosavadním vlastníkem Sekyra Group je Luděk Sekyra, který firmu ovládá prostřednictvím společnosti registrované v Nizozemsku. Současně je jejím předsedou představenstva.

Sekyra nyní rozvíjí projekty v celkové hodnotě zhruba za 100 miliard korun. K největším patří v Praze například projekt na komerční a bytovou zástavbu Rohanského ostrova, chystaná revitalizace Smíchovského nádraží nebo zastavění žižkovského nákladového nádraží.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!