Škoda se spojila s Googlem, propojí Android s palubními systémy | E15.cz

Škoda se spojila s Googlem, propojí Android s palubními systémy

Škoda Octavia
Škoda Octavia
• 
ZDROJ: Autorevue.cz

ČTK, bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Automobilka Škoda Auto v budoucnu umožní propojení mobilních zařízení s operačním systémem Android s elektronikou svých automobilů. Novou službu bude moci nabídnout poté, co se stala členem Open Automotive Aliance (OAA), která sdružuje světové výrobce automobilů, internetovou firmu Google a výrobce elektroniky.

Android je nejrozšířenější operační systém pro mobilní zařízení, jako jsou chytré telefony nebo tablety. Cílem aliance je atraktivní a bezpečná integrace koncových přístrojů s Androidem do automobilů.

„Partnerství s Open Automotive Alliance nám umožní nabídnout v našich vozech atraktivní internetové aplikace na bázi operačního systému Android. V zájmu zákazníka tak posouváme téma automobilové konektivity na vyšší úroveň,“ uvedl technický šéf Škoda Auto Frank Welsch.

OAA definuje rozhraní Android Auto jako standard pro integraci přístrojů s operačním systémem Android do palubní sítě vozidla. Propojení chytrých telefonů a tabletů s informačním a zábavním systémem automobilu umožňuje rychlé a jednoduché zobrazování obsahu z chytrého telefonu prostřednictvím informačního a zábavního systému vozidla.

Ovládání aplikací pro Android je optimalizováno s ohledem na potřeby řidičů. Výsledkem má být jednodušší používání přístrojů v autě menší pravděpodobnost odvádění pozornosti řidiče od dění na vozovce. Jak Google oznámil na vývojářské konferenci I/O, první vozy se systémem Android objeví ještě letos.

Protiváha Applu

Open Automotive Alliance byla založena v lednu 2014. Zakládajícími členy jsou mimo jiné Google, automobilky Audi, General Motors, Honda nebo výrobce čipů Nvidia. Členství tento týden oznámila i automobilka Seat.

Google partnerstvím s automobilkami reaguje na snahu konkurenta Apple o propojení jeho telefonů iPhone a dalších zařízení využívajících operační systém iOS s palubními deskami automobilů. Apple již získal podporu ze strany automobilek General Motors, Mercedes-Benz, BMW a Honda.

Bohdan Wojnar: V Číně už Škoda prodala milion aut

Autor: ČTK, bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video