Sólista Metropolitní opery zapěje v Ostravě | E15.cz

Sólista Metropolitní opery zapěje v Ostravě

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jeden z nejlepších operních pěvců současnosti, tenorista Charles Castronovo, se poprvé představí v České republice.

Další lahůdku v podobě mimořádného hosta připravilo vedení opery Národního divadla moravskoslezského. Je jí zcela mimořádné hostování jednoho z nejlepších operních pěvců současnosti, tenoristy Charlese Castronova.

Ostravskému publiku se představí v roli Romea v Gounodově opeře Romeo a Julie 18. února 2012 od 18.30 hodin v Divadle Antonína Dvořáka. Jeho jevištní partnerkou mu bude bohumínská rodačka, sólistka Národního divadla v Praze a častý host Národního divadla moravskoslezského Kateřina Kněžíková.

Tenorista Charles Castronovo patří v současné době mezi nejvyhledávanější pěvce mladé generace. Jeho výkony mají možnost ocenit diváci na mnoha místech celého světa, včetně nejslavnějších operních domů, jakými jsou například Vídeňská státní opera, Metropolitní opera v New Yorku nebo Královská opera Covent Garden v Londýně.

„Jsem velice potěšen, že naši nabídku zpívat roli Romea přijal, a jeho první vystoupení v České republice se tak uskuteční právě na prknech ostravské opery,“ prohlásil hudební ředitel opery Národního divadla moravskoslezského Robert Jindra.

Ostrava dostala přednost před Prahou

Věří, že i v Ostravě v této velmi náročné roli diváky oslní stejně jako při jeho nedávném hostování v téže roli v Los Angeles Opera pod taktovkou Plácida Dominga. „Ostravští diváci tak budou mít zcela výjimečnou příležitost vychutnat si pěvecké mistrovství tohoto jedinečného pěvce. V současné době s ním jednáme o dalším možném hostování již v příští sezoně,“ uvedl Jindra. O vystoupení Charlese Castronova v nedávné době přitom neúspěšně usilovaly další operní domy v České republice, včetně pražského Národního divadla.

Kdo je Charles Castronovo

Narodil se v New Yorku. Již od začátku své operní kariéry zpíval v nejvýznamnějších operních domech po celém světě. Debutoval v Los Angeles Opera, kde vytvořil řadu významných rolí a odzpíval více než sto představení.

Poté ho angažovala do svého souboru Metropolitní opera v New Yorku, kde vystoupil v inscenacích oper Sedlák kavalír, Fidelio, Tristan a Isolda a Manon. Následovalo angažmá v Pittsburgh Opera, kde poprvé vystoupil v rolích Dona Ottavia v Mozartovu Donu Giovannim, Ernesta v Donizettiho Donu Pasqualovi a Fausta v Gounodovu Faustovi.

V Evropě vytvořil například Fentona ve Verdiho Falstaffovi (Paříž, Toulouse a Brusel), Dona Ottavia (Berlín), Belmonta v Únosu ze serailu (Salcburk), Ferranda v Così fan tutte (Londýn, Monte Carlo, Vídeň a Berlín), Tamina v Kouzelné flétně (Vídeň, Paříž), Nemorina v Nápoji lásky (Berlín, Vídeň) a Alfreda Germonta v La traviatě (Londýn, Berlín, Janov).

Romeo a Julie

• pouze 18. února 2012

Divadlo Antonína Dvořáka
Ostrava, Smetanovo náměstí 3104/8A

Tel.: 596 276 111
Začátek v 18.30 hodin

• v roli Romea vystoupí Charles Castronovo
• v roli Julie se představí Kateřina Kněžíková

Vstupné 220–340 Kč

Vstupenky stále k dostání v běžných prodejních místech a také on-line na www.ndm.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video