Stavba roku Plzeňského kraje za rok 2010 přijala rekordní počet přihlášek | E15.cz

Stavba roku Plzeňského kraje za rok 2010 přijala rekordní počet přihlášek

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Veřejná soutěž Stavba roku Plzeňského kraje za rok 2010 přijala rekordní počet přihlášek – 44 ks, tedy o deset více než loni. Soutěž Stavba roku Plzeňského kraje je tradičně vyhlašována Plzeňským krajem a statutárním městem Plzeň, záštitu nad ní převzali hejtman Milan Chovanec a primátor Martin Baxa. Odborným garantem se již podruhé stala Okresní hospodářská komora Plzeňsko, partnery soutěže jsou Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků, Česká komora architektů, Obec architektů a Svaz podnikatelů ve stavebnictví.

„V pondělí 11. dubna se poprvé sešla sedmičlenná odborná porota a provedla revizi přihlášek soutěžních staveb. Do kategorie novostavby se přihlásilo 15 staveb, kategorie rekonstrukce budov čítá 12 přihlášek, o titul v kategorii dopravní a inženýrské stavby bude bojovat 6 staveb, což je stejné množství jako v kategorii sportovní a volnočasové stavby. V páté kategorii nazvané veřejná prostranství (parky, náměstí, návsi) bude posuzováno 5 staveb,“ upřesňuje po uzávěrce nově zvolený předseda odborné poroty ing. arch. Miloslav Michalec.

„Konečný počet přihlášených staveb je i vzhledem k pokračující ekonomické krizi ve stavebnictví opravdu překvapivý. Věřím, že tento rekord je pozitivním signálem zlepšující se situace i v této oblasti,“ neskrývá radost nad vývojem letošního ročníku soutěže ing. Miloslav Zeman, předseda představenstva Okresní hospodářské komory Plzeňsko.

Odborná porota, která rozhodne o držitelích titulů v jednotlivých kategoriích, v letošním roce zaznamenala prestižní mimoplzeňské posily – ing. arch. Tomáše Bezpalce (autorizovaný architekt, autorizovaný inspektor, člen představenstva ČKA, člen správní rady NČA) a ing. Akad. arch. Stanislava Picka (člen porot architektonických soutěží v ČR i v zahraničí, např. World Intellectual Propery Organization - WIPO - část OSN, člen státní zkušební komise při ČVUT). Dalšími členy jsou ing. Ján Kapošváry (Svaz podnikatelů ve stavebnictví), ing. arch. Irena Langová (Útvar koncepce a rozvoje města Plzně), ing. arch. Václav Mastný (Obec architektů), ing. Robert Špalek (Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků), ing. arch. Miloslav Michalec (Odbor regionálního rozvoje, Plzeňský kraj) – předseda poroty.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video