Stiga hokej: začátečník nemá šanci | e15.cz

Stiga hokej: začátečník nemá šanci

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Plzeňští Gladiátoři pořádali šampionát ve stiga hokeji. Zazářili Pilařová a Plešák.

Sál v Liďáku ve Starém Plzenci je už nachystaný, na stolech v šesti řadách je připraveno třicet stiga hokejů. Je sobota ráno, plzeňští Gladiátoři právě tady pořádají mistrovství republiky v netradičním stolním sportu. První den šampionátu čeká účastníky soutěž družstev. Plzeň sestavila dva týmy. Do toho druhého, do béčka pozvali i mne - začátečníka.

Po osmé hodině ráno se má začít, kolem půl již hráči ze všech koutů republiky trénují – buď sami nebo ve dvojicích. Před osmou jsou zaplněné téměř všechny stoly. Hrají čtyřicetiletí chlapi, patnáctiletí mladíci i sličné dívky. Sleduju hráče u stolů a začíná se mě zmocňovat nervozita. Mladý kluk v dresu Třince předvádí hotová kouzla, také dvojice vedle něho hraje na můj vkus moc rychle.

Začátek se blíží, losují se dvě skupiny po sedmi týmech. Nejvytíženější hráče čeká jen v sobotu pětačtyřicet zápasů po pěti minutách, podobná porce duelů je na programu i druhý den v soutěžích jednotlivců.

„Hodně cvičím, aby mě nebolela záda,“ nabízí recept nelepší český hráč současnosti Lukáš Turoň. Já naštěstí naskakuju jen jako náhradník, odehraju jen pár zápasů.

Hrál jsem přece jako malý slušně stolní hokej, uklidňuju se před svou premiérou s favorizovaným Třincem. To by mělo být znát. Nebylo. Zarputilostí ještě srovnávám na 2:2, ale soupeř si se mnou jen hraje. V poslední minutě dostávám čtyři góly, svému týmu přispívám do statistiky prohrou 2:9. Naše béčko prohraje čtyři duely za sebou, poslední ve skupině ale nezůstane, porazí Teplýšovice. Plzeňský A tým postoupí do play-off, nakonec skončí sedmý, vítězem se stane tým THC Stiga Elites. Gladiátoři zazáří v neděli: mezi ženami vyhraje Markéta Pilařová, veteránskou kategorii opanuje Pavel Plešák. Mistrem republiky v jednotlivcích se stane podle očekávání třinecký Lukáš Turoň.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video