Vícefunkční komplex Diplomat Center | E15.cz

Vícefunkční komplex Diplomat Center

Investici 30 milionů korun do městských komunikací a parků přineslo otevření plzeňského multifunkčního hotelového komplexu Diplomat Center.

Komplex, který za zhruba 700 milionů korun postavila developerská společnost ECM, nabízí v šesti nadzemních podlažích 4300 metrů čtverečních kancelářských a obchodních ploch. Ve druhé části komplexu se nachází čtyřhvězdičkový hotel Courtyard by Marriott Pilsen, který nabízí 195 pokojů včetně 7 apartmánů a 10 junior suite.

„Jde o první rozsáhlý projekt ECM v regionech. Se stavbou se začalo zhruba před dvěma lety. Multifunkční komplex obsahuje řadu obchodů a služeb, které mohou obyvatelé Plzně začít naplno využívat,“ prohlásil Patrik Šimek, viceprezident pro expanzi společnosti ECM.

Komplex stojí v atraktivní lokalitě historického centra Plzně, takže jeho velkou předností je výborná dopravní dostupnost s přímým napojením na dálnici D5 do Prahy. Společnost ECM nákladem zhruba 30 milionů korun zrekonstruovala komunikace okolo multifunkčního komplexu a také přilehlý park, který patří městu Plzni. „Investice se týkala především Sadů 5. května a Pražské ulice. V parku jsme srovnali terén, vydláždili chodníky a zatravnili celkovou plochu parku,“ informovala Kateřina Hainzová, marketingová manažerka ECM.

Převážná většina kancelářských a obchodních prostor multifunkčního komplexu je již pronajata. Hotel Courtyard by Marriott Pilsen nabízí hostům také konferenční centrum pro pořádání obchodních konferencí a společenských událostí s kapacitou 200 osob. K dispozici jsou celkem čtyři zasedací místnosti s audiovizuální technikou, byznyscentrum, nonstop obchod The Market a moderní posilovna umístěná v nejvyšším patře hotelu. Restaurace s otevřenou kuchyní Pils‘n‘Grill servíruje mezinárodní pokrmy v kombinaci s tradiční českou kuchyní a nechybí široká nabídka různých značek piva. Podzemní garážová parkovací stání s kapacitou 84 míst jsou doplněna o venkovní parkoviště na 30 míst. Společnost Marriott International má včetně Plzně v České republice již pět hotelů. V Praze jde o hotely Prague Marriott, Marriott Executive Appartments, Courtyard Prague Flora a Courtyard Prague Airport.

 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!